YANGIN MERDİVENİ VE KAPILARI

ALGI YANGIN SÖNDÜRME TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK ...

slider

Algı Yangın, Yangın kapısı ve yangın merdivenlerinin temel destekleyici unsuru olup bir yangın olayıyla karşılaşıldığında binanın içinde olan bütün insanların dışarı hızlıca ve daha da önemlisi güvenle çıkabilmeleri için üretilen özel bir teknikle imal edilen kapılardır. Yangın kapıları yangın yönetmeliği gözetilerek uygun bir biçimde imal edilmeli ve yine uygunca monte edilmelidir.


İmalatındaki titizlik kadar montajı da hiçbir kazaya yada kullanım zorluğuna olanak vermeyecek şekilde titizlik içinde yapılmalıdır.

Yangın kapıları dışarıya kaçışı sağlamanın yanında yangın merdiveni içerisine alev ve dumanın girmesini önler. Diğer yaşam yada kaçış yollarına alevin veya dumanın girmemesi çıkış yapıldığı sırada oldukça önemlidir.


Yangın kapıları kaçış için gerekli olduğu kadar alevin geçişini de engellediği için söndürme sırasında yangının kontrol altında tutulması için de gereklidir. Bu özel kapının imalatı tamamen yangına dayanıklı özel malzemelerden yapılmalıdır. Binada çıkan yangın güvenlik ve söndürme ekipleri yardıma ulaşıncaya kadar duman ve alevler yangın kapıları ile kısa bir zaman sürse de kaynak bölgede hapsedilerek diğer yaşam veya kaçış alanlarına sıçraması engellenir.

Detaylı İncele